آغاز به کار «پرن» پس از حدود 12 سال

انجمن اخترشناسی شیراز از بدو تأسیس، همواره در بخش‌های مختلفی از فعالیت‌‌های نجومی و مرتبط با نجوم مشتاق و پرتلاش ظاهر شده است. اعضای انجمن اخترشناسی شیراز در طول سالیان گذشته پُرتلاش و علاقمند، به وظیفه‌ی اصلی خود که ترویج علم نجوم است پرداخته اند و در این راه از روش‌های مختلفی هم بهره برده اند. یکی از روش‌ها انتشار نشریه‌ی نجومی «پرن» بوده است.

امروز اما پس از 12 سال فعالیت «پرن» دیگر بار از سر گرفته شده است. این‌بار پرن توسط نسلی جدید از اعضای همیشه پُرتلاش انجمن اخترشناسی شیراز اداره می‌شود. اعضایی که در ارائه‌ی آن‌چه که خود روزی از دیگران آموخته اند، ذره‌ای دریغ نمی‌کنند.

همه‌ی بخش‌های انجمن اخترشناسی شیراز دست به دست هم برای تولید محتوا، برگردان، گزارش نویسی، ویرایش، چیدمان، صفحه‌آرایی، طراحی و انتشار هم‌دل شدند تا نتیجه‌ی زحمات خود را به دست دیگر علاقه‌مندان دنیای فرازمینی برسانند. با این همه اما این محصول مطمئناً خالی از ایراد و اشکال نیست. این شماره‌ی نخستین از دوره‌ی جدید پیش از همه‌چیز محکی بود برای انجام این کار که ناگفته پیداست در شماره‌های آینده تا حد ممکن روی برطرف نمودن مشکلات تمرکز خواهد شد. از خوانندگان و علاقه‌مندان گرامی هم دوستانه می‌خواهیم ایرادهایی که به دیده‌ی عزیزشان می‌آید را به ما گوشزد کرده و در بهتر شدن این گاهنامه یاری‌مان کنند. برای تبادل نظرات ارزشمند خود می‌توانید به سردبیر پرن ایمیل بفرستید.

 

برای بارگذاری نخستین شماره از دوره‌ی جدید گاهنامه‌ی پرن اینجا را کلیک کنید.