گزارش برنامه رصد عمومی طولانی ترین ماه گرفتگی قرن

انجمن اخترشناسی شیراز به مناسبت ماه گرفتگی پنجم مرداد ماه 1397 که طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن بیست و یکم بود، یک برنامه‌ی رصد عمومی برگزار کرد. این برنامه در پارک بعثت شیراز از ساعت 21:30 روز جمعه 5 مرداد 1397 تا 03:00 بامداد 6 مرداد با همت اعضای علمی و اجرایی انجمن اخترشناسی شیراز برگزار گردید. از همان ابتدا استقبال مردم علم دوست شیراز قابل توجه بود بگونه‌ای با این حضور گسترده، برنامه ماه‌گرفتگی سال ۱۳۹۷ تبدیل به شلوغ‌ترین برنامه عمومی-ترویجی در تاریخ بیست ساله‌ی انجمن اخترشناسی شیراز گردید.
در این برنامه در کنار پرسش و پاسخ علمی با ابزارهایی همچون تلسکوپ و دوربین دوچشمی پدیده‌ی زیبا و خوشرنگ ماه گرفتگی رصد گردید. همچنین بخش ثبت‌نام و تبلیغات نیز بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر درباره‌ی فعالیت‌های آموزشی و ترویجی انجمن اخترشناسی شیراز اطلاع‌رسانی کرده و افراد مشتاق به حضور در کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های رصدی را ثبت‌نام کردند. همچنین هزاران برگ پوستر و کارت نجوم و فضایی با طرح و چاپ در ابعاد مختلف به مردم علم‌دوست ارائه گردید. این برنامه در ساعت 3:00 بامداد ششم مرداد به پایان رسید.
 
محمود عبدالهی سرپرست انجمن اخترشناسی شیراز مراتب سپاس صمیمانه‌ی خود را از اعضای محترم انجمن به‌جا می‌آورند. آقایان و خانم‌ها بنفشه اسلاملو، سعیده زارعی، ذبیح موسوی، حامد نیک‌سرشت، محمد جواد کاوه، امیرحسین کیانی، امیرحسین رنجبر در این برنامه متحمل زحمات زیادی در راه ترویج علم شدند.
 
      
      
      
      
عکس‌ها از هادی موسوی