گزارش روز جهانی نجوم 1398

برنامه‌ی روز جهانی نجوم 1398 به همت اعضای توانمند و پرتلاش انجمن اخترشناسی شیراز در تاریخ 13 اردیبهشت برگزار شد. این برنامه که با استقبال بسیار خوب مردم علم‌دوست شیراز مواجه بود از ابتدای صبح روز جمعه تا حدود ساعت 11 شب برپا بود.

اعضای پرتلاش هیآت سرپرستی انجمن از حدود یک ماه قبل با برگزاری جلسات متعدد و برنامه‌ریزی دقیق کار اجرای این برنامه را آغاز کرده بودند. فرآیند دریافت مجوز و همکاری با شهرداری محترم منطقه 1 شیراز هم طی یک هفته منتهی به برنامه با پیگیری‌های مستمر اعضای هیأت سرپرستی انجام پذیرفت امور تأسیسات از جمله تأمین برق هم با تلاش اعضای خوب انجمن انجام شد. نصب غرفه، انتقال وسایل و برپایی نمایشگاه روز پنج‌شنبه انجام شد.

 

در این برنامه مطابق رسم سال‌های پیشین نمایشگاه عکس، غرفه‌ی نجوم کودکان و رصد خورشید در روز طرفداران زیادی داشت. نیروی اراده و تلاش حاصل از عشق به نجوم باعث شد که اعضای انجمن و دیگر علاقه‌مندانی که ما را همراهی می‌کردند، خستگی‌ناپذیر و پیوسته به امور برنامه بپردازند.استقبال و رضایت مردم علاقه‌مند با لبخندهایی بر لب و پرسش‌های بی‌پایان علمی نشان از موفقیت این تلاش و کار گروهی داشت. از همین رو ذبیح موسوی سرپرست انجمن برخود واجب می‌داند که صمیمانه از تمامی عزیزانی که در این کار بزرگ سهیم بودند سپاسگذاری کند:

آقایان و خانم‌ها بنفشه اسلاملو، سعیده زارعی، محمد جواد کاوه، مهیار نوری، ایمان نداف‌فرد، سیاوش سهرابی، دکتر محمد رنجبران، علی زارعی، محمد جعفری، محمود عبدالهی، هدی حقیقی، زهرا کاظمی، فاطمه بذر افکن، علی محمدی، پریا مشتاقی، مهدی موسوی، حامد نیک‌سرشت، امیر ملک‌نیا، گلناز رونق، امیر احتشامی، علی عمانی، دکتر زهرا پزشکی‌نژاد، مهسا فلسفی، الناز خلیلی، هما شرافت‌کیا، فاطمه رشیدی، نازنین مقیمی، امیر اشرف‌زاده، امیر حسین کیانی، آروین صداقت‌کیش، اشکان عارفی و محمد کیخا؛ اعضای خوب انجمن

هادی موسوی، دکتر سپیده قوام و میترا نوروزی؛ عزیزان علاقه‌مند
جناب آقای یوسف خرمایی؛ مدیریت محترم مجتمع صنایع چاپ و بسته‌بندی فخر ایران
آقایان محمد فارسی، امین صادقی، عبدالرحیم دادگستر، ایاز برخورداری و هادی دهبزرگی؛ پرسنل شریف مجتمع صنایع چاپ و بسته‌بندی فخر ایران
پرسنل شریف شهرداری منطقه یک شیراز در بخش‌های امور فرهنگی، امور شهری و تأسیسات
خانواده محترم مصطفوی
 
امید داریم که این دست کارهای بزرگ در مراتب بعدی درخشان‌تر و گسترده‌تر با همراهی همه‌ی اعضای خوب انجمن اخترشناسی شیراز و دیگر علاقه‌مندان به علم زیبای نجوم تکرار شود.
 
 
      
      
      
      
      
      
      
🔺 عکس‌ها از علی زارعی 🔺
 
      
      
      
🔺 عکس‌ها از محمود عبدالهی 🔺
 
      
      
      
      
      
      
      
     
      
     
      
      
      
🔺 عکس‌ها از محمد رنجبران 🔺